Výběr hokejové helmy

Pokud sháníte hokejovou helmu - ať už pro rekreaci, nebo pro profi sportování, zde vám nabídneme několik informací, které vám pomohou hokejovou helmu si vybrat. Co je při výběru hokejové helmy důležité?

Předně dbejte na pohodlí a komfort hokejové helmy. Čím je hokejová přilba komfortnější a pohodlnější, tím je vyšší cena. Levnější helmy jsou totiž opatřeny pěnovou výstelkou, která se při delším používaní stává nepohodlnou a nepříjemně tlačí. Hráčům, kteří hrají hokej na profesionální nebo poloprofesionální úrovni, doporučujeme koupit si helmu komfortnější a pohodlnější. Dražší hokejové přilby totiž mají ultra měkké pěny z paměťovým efektem.

Tip: Přečtěte si články o sportu v magazínu Fittyn.cz!

Úplnou novinkou na trhu jsou helmy, které používají moderní gelové materiály. V takové helmě je vaše hlava jako v bavlnce. Kvalitní helma má být lehká a maximálně odvětraná. 

Pro dobré používání přilby je důležité také nastavení helmy. Každá helma se dá velmi přesně nastavit podle tvaru a velikosti vaší hlavy, kterou každý hokejista má úplně jinou. U levnější přilby si musíte nastavit velikost podle šroubů, které se nejprve povolí a po nastavení dané velikosti znovu utáhnou. Dražší helmy mají propracovanější systémy nastavení velikosti. U těchto modelů stačí velikost helmy nastavit jednoduchou páčkou klikacího systému. Tento chytrý a zejména rychlý systém je samozřejmě vhodný pro profesionální hokejisty, kteří si helmu nemusí sundávat z hlavy a požadovanou velikost si nastaví přímo na své hlavě.

A jaké firmy hokejové helmy dnes vyrábějí? Na dnešním trhu samozřejmě působí velké množství firem, které hokejové přilby vyrábějí. Velmi osvědčenými a kvalitními firmami, které hokejové přilby vyrábějí, jsou firmy Bauer a Reebok. Obě firmy vyrábějí špičkové výrobky, které splňují všechna přísná bezpečnostní měřítka. Pokud tedy hledáte opravdovou kvalitu, kupte si určitě výrobky těchto dvou renomovaných firem.  

Publikováno: 18. 02. 2023 / Aktualizováno: 05. 02. 2023

Kategorie: Vybavení a oblečení

Autor: Tereza Vlnková