Vybavení a oblečení

Výběr hokejové helmy

Pokud sháníte hokejovou helmu, zde vám nabídneme několik informací, které vám pomohou hokejovou helmu si vybrat.

Co je při výběru hokejové helmy důležité?

Předně dbejte na pohodlí a komfort hokejové helmy. Čím je hokejová přilba komfortnější a pohodlnější, tím je vyšší cena. Levnější helmy jsou totiž opatřeny pěnovou výstelkou, která se při delším používaní stává nepohodlnou a nepříjemně tlačí. Hráčům, kteří hrají hokej na profesionální nebo poloprofesionální úrovni, doporučujeme koupit si helmu komfortnější a pohodlnější. Dražší hokejové přilby totiž mají ultra měkké pěny z paměťovým efektem. Úplnou novinkou na trhu jsou helmy, které používají moderní gelové materiály. V takové helmě je vaše hlava jako v bavlnce.

Kvalitní helma má být lehká a maximálně odvětraná

Pro dobré používání přilby je důležité také nastavení helmy. Každá helma se dá velmi přesně nastavit podle tvaru a velikosti vaší hlavy, kterou každý hokejista má úplně jinou. U levnější přilby si musíte nastavit velikost podle šroubů, které se nejprve povolí a po nastavení dané velikosti znovu utáhnou. Dražší helmy mají propracovanější systémy nastavení velikosti. U těchto modelů stačí velikost helmy nastavit jednoduchou páčkou klikacího systému. Tento chytrý a zejména rychlý systém je samozřejmě vhodný pro profesionální hokejisty, kteří si helmu nemusí sundávat z hlavy a požadovanou velikost si nastaví přímo na své hlavě.

Jaké firmy hokejové helmy dnes vyrábějí?

Na dnešním trhu samozřejmě působí velké množství firem, které hokejové přilby vyrábějí. Velmi osvědčenými a kvalitními firmami, které hokejové přilby vyrábějí, jsou firmy Bauer a Reebok. Obě firmy vyrábějí špičkové výrobky, které splňují všechna přísná bezpečnostní měřítka. Pokud tedy hledáte opravdovou kvalitu, kupte si určitě výrobky těchto dvou renomovaných firem.