Pořiďte si střešní nosiče, díky nimž si autem na dovolenou vezmete kola i zavazadla

Čeští turisté se stále častěji vydávají na dovolenou „po vlastní ose“. Ať už jde o dovolenou letní, zimní, krátkou či jen prodloužené víkendy, mnohdy si přejeme vzít vybavení, které denně používáme. Sportovci se neobejdou bez jízdních kol, děti bez cestovní postýlky, koloběžky, odrážedla atd. Do osobního vozu se vše nevejde, a proto je namístě koupit si střešní nosiče, díky nimž na střeše uvezete ledasco.

Kvalitní a spolehlivé střešní nosiče

Na našem trhu jsou k dostání střešní nosiče a příčníky od několika výrobců. Možná znáte starší výraz pro nosiče, a to zahrádky. Díky nim si můžete na střeše pohodlně převézt střešní boxy, nosiče kol i držáky lyží nebo snowboardů. Ke spolehlivým výrobcům bezesporu patří švédská společnost Thule, ale i naše česká firma Hakr. Zvolíte-li některého z těchto výrobců, nebudete litovat. Co se týče výběru správného střešního nosiče, stačí znát výrobce, model, případně variantu a ročník auta, pro něhož má být nosič určen. Téměř pro každé vozidlo je možné zahrádku pořídit. Pokud byste si nebyli jisti, který typ zvolit, stačí obrátit se na webové stránky autodoplnky-obchod.cz. A pak už jen podívat se na střešní boxy a vybrat ten rozměrově nejvhodnější právě pro vás.

Odvezte si až čtyři jízdní kola

Jakmile máte střešní nosiče, můžete na ně upevnit nosiče kol. Cena těch, které jsou určeny na převoz kol na střeše auta, je nepříznivější. Také se poměrně snadno uchycují. Jejich nevýhodou je lehce zvýšená spotřeba a mírné zhoršení jízdních vlastností vozu. Snadná manipulace je i s nosiči na tažné zařízení nebo s nosiči kol na páté dveře. Jsou alternativou, když nechcete kola vozit na střeše auta. Sice si trochu připlatíte při nákupu, ale neovlivňují tolik spotřebu auta ani jeho jízdní vlastnosti.

Publikováno: 05. 11. 2021

Kategorie: Vybavení a oblečení

Autor: Tereza Vlnková