Vybavení a oblečení

Hokejové brusle

Sháníte hokejové brusle? Pokud ano, jste na těch správných stránkách, které vám poradí, jaké brusle jsou na tuzemském trhu k dispozici.

Brusle podle kategorií

Brusle řadíme podle jednotlivých kategorií. Kategorie jsou pak rozděleny podle náročnosti. Pokud tedy hrajete lední hokej závodně, vyplatí se koupit brusle v nejvyšší kategorii. Naopak, zda-li jste rekreační bruslař, zcela vám postačí vybrat si brusle v nižších kategoriích.

Přehled jednotlivých kategorií

Hokejové brusle pro profesionály: tyto brusle jsou vhodné pro profesionální hokejisty. Tyto brusle jsou zaměřené na poskytnutí největšího výkonu.

Hokejové brusle pro poloprofesionály: tyto brusle jsou velmi pevné a umožňují dobrou podporu noze.

Hokejové brusle pro amatéry: tyto brusle jsou ideální pro hokejisty, kteří hrají amatérské soutěže. Brusle mají dostatečně spolehlivé nože a pevnou botu, která poskytuje dobrou oporu a spolehlivou ochranu.

Hokejové brusle pro hobby hokej: tyto brusle mají menší tuhost, takže jsou vhodné pro pravidelné hráče takzvaného bezkontaktního hokeje.

Hokejové brusle pro bruslaře: tyto brusle jsou vhodné pouze pro běžné a rekreační bruslení, takže nedoporučujeme je používat pro lední hokej.

Vybíráme hokejové brusle podle stylu bruslení

Výběr bruslí dle stylu bruslení má smysl pouze u takzvaných top modelů.

Brusle s označením Speed / Agility jsou vhodné především pro hráče, kteří dávají přednost agresivnímu a dravému hernímu stylu, který je založený na velmi rychlých startech a prudkých brzdách. Tyto hokejové brusle jsou velmi lehké.

Brusle s označením Power jsou pro všechny hokejisty, kteří při bruslení používají delší skluz a delší oblouky. Jedná se o brusle, které umožňují značně stabilní a dostatečně rychlou jízdu.

Brusle s označením Univerzální jsou klasické brusle, které nemají specifické zaměření, takže budou spíše vhodné pro hokejisty, kteří hrají hokej na amatérské úrovni.