Byty k pronájmu Praha Smíchov: Proč si vybrat bydlení u břehu Vltavy?

Pokud jde o pražský Smíchov, mnoho lidí si ho vybírá pro jeho rušnou atmosféru, která jim naprosto učarovala. Byty k pronájmu Praha Smíchov jsou naprosto jedinečné svým dynamickým prostředím, ideálním například pro mladé lidi. Samozřejmě, ne všechny části Smíchova jsou akční a najdeme zde i poměrně klidné oblasti, které si zamilují i senioři nebo rodiny s malými dětmi.

Co vás rozhodně nemine, když si vyberete pronájem bytu na Smíchově

Smíchov je specifická část hlavního města, v níž se kombinují mnoha zajímavé faktory. mezi ně patří například skvělé dopravní spojení s ostatními částmi města. Jaké důležité dopravní spoje zde najdeme?
  • Významný je tunel Blanka. Tato dopravní tepna zařídí řidičům rychlé a ničím nerušené spojení s druhou stranou Prahy. Pokud máte v plánu zajet o víkendu do zoo, nebo chcete vyrazit za rodinou do Neratovic, tunel Blanka bude ideální. Na jeho druhém konci je  totiž výjezd na pražskou Troju a s ním související napojení na dálnici D8, která vede  směrem na Ústí nad Labem.
  • Pokud nás zajímá spíše druhá strana města, můžete zde perfektně najet na jižní spojku. Ta vás během několika málo minut dovede až k sjezdu na strakonickou dálnici, nebo na dálnici D1 vedoucí do Brna.
  • Ani neřidiči si nebudou stěžovat na málo dopravních spojení v této lokalitě. Velmi důležitým místem veřejné dopravy je samozřejmě Anděl. Místní tramvajové zastávky vás odvezou do všech koutů Prahy. To samé platí o stejnojmenné zastávce metra na frekventované žluté lince B. Ta má východ i na autobusové nádraží na Knížecí. Odkud vyjíždí mnoho autobusů do různých měst.
  • Rádi byste vyrazili za Prahu na houby? Proč si neudělat výlet vlakem z nedalekého Smíchovského nádraží. Jezdí, z něj i rychlíky , zejména na západ Čech.
Z výše uvedených dopravních uzlů je rovněž skvělé  spojení do  centra města a  na Malou stranu.

Existuje kulturní nebo administrativní služba, kterou bych na Smíchově nenašel?

Smíchov patří mezi nejlépe vybavené čtvrti v Praze. Najdete zde budovu městského úřadu, kde si můžete vyřídit například živnostenský list,  řadu poboček bank a  další úřady a instituce. Co se týká nakupování, Smíchov je domovem jednoho z největších nákupních center v Praze. Nese název OC Smíchov a mimo jiné zahrnuje hypermarket, kino, restaurace i obchody s oblečení. Všudypřítomné jsou také večerky a menší obchůdky s potravinami.

I pro sportovce a aktivní lidi se nabízí mnoho vyžití na Smíchově!

Mezi hlavní lákadla patří například rozlehlé, několika patrové fitness centrum Form Factory nedaleko Smíchovského nádraží.  V něm najdete několik sálů s posilovacími stroji, bazén a možnost pravidelných lekcí jógy, pilates, ale i kickboxu. Pokud byste se rádi prošli na čerstvém vzduchu rozhodně oceníte vltavský břeh, který nabízí krásné vyhlídky druhý břeh Vltavy a na náplavku. Jestli jste aktivní cyklisté, nebo si rádi vyrazíte na inline brusle, můžete využít místní cyklotrasy. Vodáci zde zaručeně využijí místní veslařský klub a nejen pro méně aktivní plavce se v letních měsících otevírá smíchovská pláž. Uměle vytvořená písečná plocha, více než láká k příjemnému poležení u vody. A jak vidíte bydlení na Smíchově vy? Napište nám komentář!

Publikováno: 16. 02. 2023 / Aktualizováno: 30. 11. 2020

Kategorie: Nezařazené

Autor: Tereza Vlnková