Vytvoření webových stránek: vyplatí se být vidět na internetu?
Obsah článku:
Ať už jste větší nebo menší společnost, vytvoření webových stránek má smysl. Ptáte se proč? Prodej služeb a zboží na internetu je budoucnost podnikání. Pokud si necháte ujet vlak a nepůjdete s dobou, může se stát, že vás konkurence dožene nebo dokonce převezme část vašeho tržního podílu. A to je věc, které se lze vyhnout. Ať už je vaše společnost jakkoliv velká, na internetu být prostě musí. Dnes se dozvíte, jak na to.
Pro koho je tvorba stránky rozumné rozhodnutí?
Základním předpokladem úspěchu na internetu je mít co nabídnout. A je poměrně jedno jestli se zabýváte prodejem fyzických výrobků, nebo nabízíte služby. Na internetu se denně pohybují miliony lidí, kteří mohou potřebovat právě vás. Když vás nenajdou, rozhodnou se pro konkurenci. Tuto skutečnost pak bohužel doplňuje další důležitý faktor. A tím je cena. Lidé mají v současnosti možnost porovnávat ceny opravdu nezvyklým tempem. A pokud někde najdou lepší cenu nebo výhodnější podmínky, pravděpodobně půjdou tam. Abyste zůstali konkurenceschopní, je dobré podpořit vaší společnost kvalitní online prezentací Tu je možné doplnit o další skvělé nástroje moderní doby. Mezi ně patří například sociální sítě nebo videa na Youtube. Tyto platformy jsou totiž vůbec jedny z nejnavštěvovanějších a díky jim můžete přiblížit vaší firmu cílovému publiku.Na jakém principu webové stránky fungují ?
Webové stránky fungují na jednoduchém principu. Aby bylo možné je sledovat, je potřeba samotnou stránku vytvořit a naprogramovat. Moderní weby se připravují pomocí programovacího jazyka, jakými mohou být například HTML, C++ nebo Java, případně jejich kombinace. Po přípravě vlastní stránky na vás čeká několik úkolů. Mezi ty bude patřit:- Výběr a registrace domény. Ta by měla ideálně korespondovat s vaším názvem, aby bylo jasné, kam se návštěvníci dostali. Zároveň tím pomáháte budovat vaši značku. Abyste si mohli zaregistrovat doménu, budete potřebovat registrátora, který za vás vyřídí nákup a připíše vám potřebná práva na provozování vlastního webu.
- Jakmile máte doménu, budete potřebovat hosting. Co to je? Jde o úložiště na serveru, ze kterého se budou stahovat data vaší stránky uživatelům. Hosting se standardně platí jednou měsíčně nebo ročně. Dobrý hosting vám zajistí, že na stránce bude moci pobývat velké množství lidí najednou, aniž by hrozil výpadek.
- Když máte doménu i hosting, bude třeba připravit samotnou stránku a naplnit ji kvalitním obsahem, který bude pro návštěvníky nejen zajímavý, ale hlavně užitečný .
Je lepší zaplatit programátora nebo si pořídit šablonovou stránku?
Ať už se rozhodnete pro jakékoliv řešení, jedno je jasné. Někdo musí vaší stránku naprogramovat. Buď se o to postará programátor, který ji připraví přesně podle vašich požadavků nebo si pronajmete již hotovou šablonu, která už naprogramovaná dopředu. Vy si ji pouze upravíte pro vlastní potřebu. Které z těchto řešení je lepší? Obě dvě jsou legitimní, záleží však na vašem rozpočtu a plánovaném termínu spuštění stránky. Programátor,pokud si jej můžete dovolit je jinak samozřejmě tou lepší variantou. Připraví vám totiž funkčnost celého webu na míru. Ať už si vymyslíte jakékoliv prostředí, šikovný programátor ho dokáže vytvořit. Tato varianta ovšem standardně vyžaduje více času a ladění tak, aby vše fungovalo správně. avšak pokud nechcete čekat a nutně nepotřebujete web na míru, bude stačit pouze šablonový web, který si svépomocí upravíte podle vlastních potřeb. Výhoda tohoto řešení je úspora času a mnohdy i penězí. Nicméně samotná funkčnost bude velmi omezená a někdy i neměnná, což v případě větších projektů nemusí být žádoucí. A jaký je váš pohled na tvorbu webu? Napište nám svůj názor do komentáře!Publikováno: 30. 11. 2020
Kategorie: Nezařazené