Bez kvalitních fotbalových kopaček moc gólů zřejmě nedáte!

Hrajete fotbal? A v jaké obuvi? Vaše výsledky do jisté míry ovlivňují i fotbalové kopačky. Na základě jakých parametrů vybrat ty pravé? Poradíme vám! V podstatě každý sport je zdraví přínosný. Mezi chlapci a mladými muži stále jdenoznačně vede fotbal. Tréninky zvyšují kondičku, posilují svaly stejně jako smysl pro týmovou hru. Bez jednoho se však sportovci neobejdou, bez kvalitního sportovního vybavení. V něm fotbalové kopačky zaujímají přední místo.

Vybíráme fotbalové kopačky

Jednou z nejdůležitějších součástí fotbalové výbavy v podstatě jsou fotbalové kopačky. Jejich hlavním úkolem je bezproblémový pohyb na hřišti, tedy bez pádů a uklouznutí. Kvalitní a k tomu určená sportovní obuv však také eliminuje bolesti nohou po trénincích i zápasech, respektive je minimalizuje.

Jaké kopačky zvolit?

Pokud se fotbalu už nějaký ten pátek věnujete, zřejmě víte, že na trhu je k sehnání hned několik druhů kopaček odlišujících se od sebe typem podrážky a s ní souvisejícím použitím.

Univerzální lisovky

Nejčastějším typem podrážky, s níž se setkáte u většiny hráčů hrajících na přírodních površích jednoznačně jsou lisovky s tzv. lisovými špunty. Pro chodidla jsou každopádně vhodné modely s vyššími špunty kombinovanými s několika menšími.

Kolíky, turfy a sálovky

Máte před sebou hru na podmáčeném povrchu? Pak byste měli zvolit tzv. kolíky či lisokolíky, které se dobře boří do podmáčeného povrchu. Naopak pro hru na suchých a umělých površích pak lze doporučit tzv. turfy. A při hře v hale se neobejdete bez sálovek.

Věřte renomované značce

Co se značek týče, velmi kvalitní fotbalové kopačky najdete například v portfoliu značek Adidas, Nike, Puma, New balance, Mizuno, Joma, Diadora či Under Armour. U sportovního vybavení vždy hleďte na kvalitu, jejíž zárukou je právě renomovaná značka. Pro sportovní obuv z tohoto důvodu nechoďte do tržnice, ale do renomovaných kamenných obchodů a e-shopů. Na konkrétně fotbalové vybavení se specializuje například e-shop https://www.r-gol.com/cs.

Publikováno: 03. 09. 2020

Kategorie: Vybavení a oblečení

Autor: Tereza Vlnková