Vybavení a oblečení

Zimní výbava pro snowboaďáky

Zima už se neúprosně blíží a na hory vyrážejí nejenom lyžaři, běžkaři, ale také snowboarďáci. Kdo si chce se svým prknem užít pořádnou legraci, by neměl zapomínat na výbavu, jež ho ochrání před nečekanými nehodami a problémy. Držte se rady: Na všechno připraven!

Výběr výbavy pro snowboarďáky je velmi individuální. Vždy záleží na zručnosti jezdce, na váze, výšce a dosažené úrovni. Základním vybavením je samozřejmě snowboard. Ten by měl sahat jezdci mezi nos a bradu. Příliš dlouhé prkno se vám bude velice špatně ovládat, což potom vede k častým pádům nebo srážkám s ostatními jezdci. Dále každé prkno má určitou hmotnostní toleranci. Tedy silnější lidé by si měli vybírat prkna pro svou váhovou kategorii. Naopak příliš lehký jezdec prkno nevyužije a nepropne ho dostatečně v oblouku. V neposlední řadě si musí dávat pozor i na šířku prkna, aby snowboardista nesahal botami na sjezdovku a neničil tak její povrch.

Nesmíme také samozřejmě zapomínat na potřebnou helmu a vázání. Bez obou těchto věcí se správný snowboardista neobejde. Přilba nebo helma je povinná nejen pro snowboardisty, ale i lyžaře. Bezpečí především.

U vázání se odlišují pak hlavně dva druhy. První takzvané „měkké“ vázání je ideální pro lidi, kteří neradi zapínají pevnou přezku a stačí jim jenom svou nohu nazout. Naopak tvrdé zapínání se používá u Alpine prken. Normální vázání se zapíná na špičce. Dražší vázání můžete potom zapínat i na patě.

Také každý správný snowboardista by neměl zapomenout o svoje prkno pečovat, každý den z něj po jízdě sundat zbytečné nánosy sněhu a navoskovat jej.

 

Přidat komentář

Klikni a napiš komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *