Dělá vám starosti zima?

Spoustě lidem dělají starosti nízké zimní teploty. Patříte mezi skupinu zmrzlíků, kterým je neustále zima? Nejenže se zimním období přichází mrazivé dny, ale i problémy se zamrzlými motory automobilů, každodenní škrábání oken, nebo dokonce zapadlé vozidlo. Tyhle potíže nám rozhodně k lepší náladě a pohodové vánoční atmosféře nepřispějí. Důležitým faktorem je nezanedbávat regulaci teploty, jak v bytě či domě, tak i při zimních procházkách se teple obléct, abychom předcházeli podchlazení. Nabízí se účinné způsoby a vychytávky, díky kterým lze s nízkými teplotami efektivně zatočit. Na pár z nich se v následujícím článku podíváme.

Nezapomínejte na radiátory

Každoroční údržba radiátorů by se určitě neměla zanedbávat. Protože právě radiátory patří k důležitým prvkům, kterými můžeme ovlivnit teplotu uvnitř místnosti a účinně ji zvýšit. Podobně jako nástěnné a mobilní klimatizace... Aby radiátory správně fungovaly, musí se pravidelně odvzdušnit a případně zbavit koroze. V bytě je dobré před topnou sezonou zajistit výměnu chybných součástek, jako jsou například vadné ventily nebo zkontrolovat, jestli topení spatně netěsní. Tip: Pocit zimy může způsobovat nadměrná vlhkost vzduchu. Zvažte pořízení odvlhčovače (seženete v tomto e-shopu) a vypořádejte se s ní.

Mobilní topidla

Jak zvýšit teplotu ve vnitřních prostorách v zimě? Nabízí se široká škála možností, ale obzvlášť účinné s opravdu dobře odvedeným výsledkem jsou mobilní topidla MASTER (koupíte zde). Jestli plánujete zimní grilovačku na zahradě, a trápí vás mrazivé zimní teploty, je dobrým řešením pořízení elektrického nebo naftového topidla. K čemu přesněji tyto dva typy slouží? Naftová topidla se obecně hodí spíš do větších hal, na terasu nebo na zahradu. Z důvodu jejich vysokého výkonu a nutnosti odvětrávání. Elektrická topidla vám zase pomohou dostatečně vytopit prostory vaší domácnosti.

Publikováno: 08. 08. 2021

Kategorie: Nezařazené

Autor: Tereza Vlnková